Cuma, 2024-04-19, 3:54 AM
Hoş geldiniz Ziyaretçi | Üye Olun | Giriş

Gökyüzü Edebiyatı

Ana Sayfa
Giriş
İsminiz:
Şifreniz:
Arama Motoru
Anketimiz
Sitemizi Oylayınız
1. Çok güzel
2. Çok zayıf
3. Güzel
4. Orta
5. Zayıf
Toplam Cevap: 14
Mini Sohbet
İstatistiklerimiz
Giriş
İsminiz:
Şifreniz:

Ustalık Belgesi Alma Şartları Nelerdir? - Forum

[ Yeni Mesajlar · Üye Listemiz · Forum Kuralları · Arayın · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Gökyüzü, DERO, MericIrmak, mavideniz  
Forum » Güncel Yaşam » Diğer Konular » Ustalık Belgesi Alma Şartları Nelerdir?
Ustalık Belgesi Alma Şartları Nelerdir?
sercankTarih: Pazar, 2020-02-02, 2:52 PM | Mesaj # 1
Yetkin Paylaşımcı
Grup: Üye
Ödülleri: 0
Sitedeki Durumu: Burada değil
Ustalık Belgesi Alma Şartları Nelerdir?

Ustalık Belgesi almak için ilk önce mesleki eğitim veren bir kurumla iletişime geçmelisiniz. Halk eğitim merkezlerinden ya da mesleği eğitim veren özel kurumlara başvuru yapmalısınız. Akademi Türk eğitim kurumu birçok meslekte ustalık ve kalfalık belgesi veren bir kurumdur. İlk etapta kuruma başvuru yapmanız gerekir. Ustalık belgesi almak istediğiniz mesleki eğitimlere katılmanız gerekir. Eğitim merkezi sizi önce mesleki eğitimlere sokar. Bu eğitimler sonunda size uygulanan sınavda başarılı olursanız ustalık belgesi almaya hak kazanırsınız. Ustalık belgesi ile kendi iş yerinizi açabilirsiniz. Ustalık ve kalfalık belgeniz olmadan kendi iş yerinizi açmanız mümkün değildir.

Kalfalık Belgesi ustalık belgesinin bir alt rütbesidir. Kişinin usta olmasa da bir usta gibi iş yapabildiği anlamına gelir. Kalfalık belgesi ile de bazı iş kollarında dükkan açmanız mümkündür. Kalfalık belgesi de tıpkı ustalık belgesi gibi kişi eğitime tabi tutulur. Eğitim sonunda sınavda başarı gösterenlere kalfalık belgesi verilir. Kalfalık belgesi aldıktan sonra belli bir süre sonra kişi isterse ustalık belgesi almak için sınava girebilir.

Kaynakçı Sertifikası tıpkı ustalık ve kalfalık belgesi gibi kişinin kaynak işlerinden alnadığı, bu işi ustaca yapabildiği anlamına gelen belgedir. Son günlerde kaynakçılara olan ihtiyaç oldukça arttı. Oldukça zengin bir iş alanı vardır. Birçok sektör kaynakçı ustası aramaktadır. İş biraz ağır ve yorucu olduğu için birçok insan bu işe yanaşmaz. İş zor ve yorucu olduğu için ücretleri de tatminkardır. Ben zorluklara dayanıklıyım. Mesleki anlamda yükselmek ciddi para kazanmak istiyorum diyorsanız kaynakçılık mesleği tam size göre bir meslektir.

Akademi Türk eğitim kurumlarımız ülkenin 81 ilinde 323 eğitim merkezinde insanlara eğitim vererek mesleki kuruluşlara nitelikli eleman yetiştirmektedir. Vermiş olduğu eğitimler sonunda katılımcılara kendi iş yerlerini açabilmeleri için gerekli olan ustalık kalfalık belgesini vermekteyiz. Eğitim programlarımız hakkında bilgi sahibi olmak ve eğitim programımıza dahil olmak için siz de Akademiturk.com.tr bağlantı adresinden web sitemize bağlanın. Sizi de eğitim programımıza dahil edelim. Mesleki anlamda belge ihtiyacınızı giderelim.

Özetlemek gerekir ise; ustalık belgesine sahip olmak adına ne gibi şartların bulunduğunu, site üzerinden kolayca öğrenebileceksiniz. Bu konuda profesyonel destek almak için, yine site üzerinden yetkililere ulaşabilirsiniz.

imza: Oyun - Forum

Forum » Güncel Yaşam » Diğer Konular » Ustalık Belgesi Alma Şartları Nelerdir?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Renk Açılımları: -Yönetici- -Moderatör- -Özel Görevli- -Deneme Moderatör- -Üye- -Engellendi-
Forum İstatistikleri
Son Mesajlar
En Çok Yorumlananlar
En Aktif Üyeler
  • Almanca Aylar (0)
  • Hekimler için Dijital Çözüm (0)
  • inovapin.com ile pubg mobile uc satın al (0)
  • Ankara araç kaplama hizmetleri - Ankaraarackaplama.com.tr (0)
  • Adana Boşanma Avukatı Ücretleri Kim Tarafından Ödenir? (0)
  • Ankara implant tedavi merkezi - Ankaradisklinik.com (0)
  • Soru Oyunu - Eğlenceli Bir Deneyim (0)
  • Profesyonel Ekip: Yangın Güvenliğiniz İçin (0)
  • Almanca Tercümenin Önemi (0)
  • Solar Shield Cam Filmi Toptan ve Perakende Satışı (0)
  • bir portre yapılışı.. karelere bölerek çalıştım..aşama aşama (9)
  • Nurcan Hanım nerede? (9)
  • Edebiyat Bilimi (1 Cilt, 1 Bölüm) (9)
  • BAB-I ESRAR / AHMET ÜMİT (8)
  • Ana Fikri (6)
  • Akrilik çalışmalarımdan bir kaçı (6)
  • Sınav Sonuçlarım (5)
  • Bugün çalıştığım Karakalem portre çalışmam..sıcağı sıcağına. (5)
  • Zahide (4)
  • Son ayların favorileri (4)
  • sercank
  • crocodill
  • degaussbilisim
  • DERO
  • Onurca
  • Komünar
  • MericIrmak
  • GülünDikeni
  • Gökyüzü
  • dilokullari